98053101

با ناکام ماندن شورای شهر گرگان در انتخاب هیئت رئیسه جدید پس از دو جلسه فوق العاده در پی اختلافات فرماندار گرگان وارد عمل شد.

 

با وجود اتمام فرصت قانونی برای اعضای دوره پنجم شورای شهر گرگان تا پایان مرداد ماه برای تعیین هیئت رئیسه این شورا، به علت وجود اختلاف بین اعضا و نرسیدن به اجماع موضوع با ورود فرماندار و دستور تشکیل جلسه فوق العاده وارد فصل جدیدی شد.

 

اعضای شورای شهر در دو جلسه فوق‌العاده‌ای که در این هفته برای تعیین هیئت رئیسه شورا مصوب کرده بودند، نتوانستند به نتیجه برسند و جلسه نخست به علت به حدنصاب نرسیدن اعضای شورا تعطیل شد و جلسه دوم نیز بدون نتیجه پایان یافت.

 

براساس قانون در این شرایط شورای شهر دیگر نمی‌تواند تشکیل جلسه بدهد و باید فرماندار شهرستان جلسه را مدیریت کند تا هیئت رئیس جدید انتخاب شود و در صورتی که باز هم اعضای شورا به نتیجه لازم نرسند استاندار باید تصمیم لازم را درباره شورای شهر مرکز استان بگیرد.

 

گفته می‌شود چنددستگی بین اعضای شورا و دخالت افراد غیرمسئول مانند نمایندگان سبب افزایش اختلافات در شورای شهر گرگان شده است.

 

حمیدی فرماندار گرگان درباره انتخاب هیئت رئیسه شورای شهر گرگان و حواشی آن گفت: با توجه به اینکه شورای شهر در جلسات فوق‌العاده مربوطه برای انتخاب هیئت رئیسه به نتیجه نرسیده‌اند براساس قانون باید با درخواست کتبی فرماندار جلسه فوق‌العاده دیگری تشکیل و در آن هیئت رئیسه انتخاب شود.

 

فرماندار مرکز استان گفت: مهلت قانونی انتخاب هیئت رئیسه شورا 31 مردادماه است و عدم انتخاب هیئت رئیسه در مهلت مقرر ادامه فعالیت شورای شهر را با مشکل قانونی روبه‌رو می‌کند.

 

وی اظهار کرد: بنابراین حضور همه اعضای شورای شهر در جلسه فوق‌العاده که به درخواست فرمانداری تشکیل می‌شود الزامی است.

 

گفتنی است در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر گرگان تمامی 9 عضو کنونی در قالب لیست حامیان شهردار (حسین صادقلو) توانستند به صحن شورا راه یابند.
این اعضا پس از قرائت سوگند و انتخاب هیات رییسه دوره اول، در همان ساعات اولیه کاری حسین صادقلو را از سمت شهرداری گرگان عزل و یکی از معاونین وی را به عنوان سرپرست معرفی کردند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید