13990915000696 Test PhotoN

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه با اعلام خبر پلمب این فروشگاه زنجیره‌ای معروف در گرگان دلیل آن را تخلف کرونایی و توزیع اقلام ضروری بدون رعایت دستورات بهداشتی و ایجاد تجمع در توزیع و فروش اقلام دانست.

این اقدام زمانی شکل گرفت که در روزهای گذشته انتشار تصاویری از نحوه فعالیت این فروشگاه در شبکه های اجتماعی محل بحث شده بود.

 

13990915000695 Test PhotoN

در بررسی‌های انجام شده مشخص شد این واحد صنفی چندین بار تذکر کتبی دریافت کرده و متاسفانه به آن ترتیب اثر داده نشده است.

 

سیدمحسن علوی‌نیا بیان کرد: قرار بر این نیست واحدهای صنفی که در این مقطع مجاز به فعالیت هستند به بهانه مجاز بودن فعالیتشان تجمع ایجاد کنند و به گونه‌ای فعالیت کنند که سلامت مردم به خطر بیافتد.

 

وی اضافه کرد: این فروشگاه با فروش برخی از اقلام ضروری باعث ایجاد تجمع شد و ما در مراحل مختلف تذکرات لازم را داده بودیم که متاسفانه رعایت نشد.

 

 

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: انتظار داریم سازمان صنعت، معدن و تجارت هم با توزیع وسیع اقلام ضروری مانع به وجود آمدن چنین مسائلی شود.

 

علوی‌نیا گفت: هرگونه اقدام و اعلام هرگونه تخفیف و طرح‌های مشابه که باعث ایجاد تجمع شود تهدید علیه سلامت مردم و خلاف دستورات بهداشتی است و با جدیت با آن برخورد خواهیم کرد.

 

وی افزود: طی بازدیدهای انجام شده از ابتدای اجرای طرح محدودیدت‌های کرونا از اسفند ماه سال گذشته تا به امروز تعداد 713 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح استان گلستان، پلمب شدند.

 

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: از اسفند ماه سال گذشته تا امروز ۱۶۸ هزارو ۷۹۷ مورد بازدید توسط گروه بهداشت محیط در استان انجام شد که طی آن ۳ هزار و ۶۵۶ واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

علوی‌نیا بیان کرد: هچنین طی مدت مذکور ۱۹ هزار و ۹۷۹ مورد بازدید از کارگاه‌های سطح استان داشتیم که ۳ هزار و ۶۷۸ مورد آن منجر به اخطار و ۱۰ مورد نیز پلمب شد.

لازم به ذکر است، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در گفت‎‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان در خصوص به وجود آمدن چنین تجمعاتی گفت: توزیع اقلام ضروری در فروشگاه‌های زنجیره‌ای توسط صنعت، معدن و تجارت انجام نمی‌شود و این توزیع از سهمیه اختصاص یافته به فروشگاه‌های زنجیره‌ای که از تهران پیگیری می‌شود، بوده است.

 

حسین طلوعیان متذکر شد: در روزهای آینده توزیع مرغ، تخم‌مرغ و روغن در یک برش و برنامه‌ریزی مناسب به سطح مطلوب خواهد رسید و در تمامی واحدهای صنفی به میزان لازم توزیع خواهد شد.

لازم به ذکر است، روزهای گذشته استاندار گلستان نیز در جلسه ستاد تنظیم بازار وعده داد ظرف مدت ۱۰ روز وضعیت توزیع اقلام ضروری در استان به ثبات و شرایط مطلوبی می‎‌رسد.

حق‌شناس در جلسه امروز ستاد استانی مقابله با کرونا نیز به رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان دستور داد صدور تخم‌مرغ‌های تولیدی استان به تهران به شرطی صورت گیرد که ۳۵ درصد تولید در استان توزیع شده و در صورت مازاد به تهران ارسال شود.

 

وی تاکید کرد ابتدا بازار استان تغذیه و سپس دیگر استان‌ها در رده صادرات قرار گیرند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید