97 10 05 02

کارت هوشمند ملی برای بیش از 80 درصد گلستانیها صادر شده است که از میانگین کشوری بالاتر است.

به گزارش گرگان خبر، سیدمناف هاشمی، استاندار و رئیس شورای ثبت احوال گلستان شنبه اول دی ماه در جلسه شورای ثبت احوال که باحضور نبی هزارجریبی، نماینده مردم گرگان و آق قلا برگزار شد، ضمن اعلام خبر صدور کارت ملی هوشمند برای 81 درصد مردم استان و بالاتر بودن 11 درصدی این رقم به نسبت میانگین کشوری ابراز داشت: امیدواریم همانطور که گلستان در بسیاری از حوزه ها به عنوان استان برتر یا پایلوت انتخاب شد، در حوزه صدور کارت ملی هوشمند نیز از استانهای برتر باشد.

هاشمی ادامه داد: افرادی که تاکنون موفق به دریافت این کارت نشده اند سه ماه فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام و دریافت کارت اقدام نمایند.

استاندار گلستان با بیان اینکه هوشمندسازی ثبت احوال، به برنامه ریزی دقیق و ارائه خدمات بهتر کمک می کند، یادآور شد: در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، بسیاری از خدمات با استفاده از یک کارت ارائه می شود که امیدواریم بتوانیم ما هم به این نقطه برسیم.

دکتر هاشمی همچنین با اشاره به اعمال تحریم ها و فشارها از سوی دشمنان تصریح کرد: فشارهای دشمنان وحدت کشور را بیشتر کرده و ما هم در استان گلستان به عنوان الگوی وحدت، امیدواریم با هوشیاری علمای شیعه و سنی از این پیچ تاریخی و حساس به سلامت عبور کنیم.

وی در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید هزارجریبی و چهار هزار شهید استان مخصوصا شهدای حادثه یاک 40، خاطرنشان کرد: امروز نمایندگان مجلس از ارکان اصلی نظام هستند که با قانون گذاری درست، مسیر آینده کشور را ترسیم می کنند.

همچنین در این جلسه، ابوبکر دولو، مدیرکل ثبت احوال گلستان گفت: اکنون در استان در 26 دفتر پیشخوان، 12 دفتر پست و 6 ایستگاه سیار، کارت هوشمند ملی صادر می شود که به زودی یک مرکز در گمیشان و یکی در نوکنده افتتاح خواهد شد.

گفتنی است، در پایان این مراسم، از سند سجلی شهید غلامعلی هزارجریبی، نخستین مدیرکل ثبت احوال گلستان با حضور خانواده وی، رونمایی شد.

لازم به ذکر است، سال 97 یکصدمین سال تاسیس ثبت احوال در ایران محسوب می شود و سوم دی ماه در تقویم ملی به نام روز ثبت احوال نامگذاری شده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید