hashemian

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با حکم دیوان عالی کشور، زمین دو هکتاری واگذار شده به کارکنان قضایی وقت دادگستری معروف به اراضی «شهرک تالار» گرگان، به منابع طبیعی بازگردانده شد.


به گزارش گرگان خبر  هادی هاشمیان در این خصوص افزود: این زمین‌ها حدود 30 سال پیش با موافقت یکی از معاونان وقت وزیر جهادکشاورزی به 45 نفر از قضات وقت واگذار شد اما یکسال پس از واگذاری، شعبه 17 دادگاه عمومی وقت گرگان واگذاری این زمین‌ها را غیرقانونی اعلام کرد.


وی تصریح کرد: پس از رای دادگاه عمومی گرگان، پرونده با اعتراض وکیل قضات به  شعبه پنج دادگاه تجدیدنظر مازندران ارجاع  شد که این دادگاه رای به نفع کارکنان قضایی صادر کرد.
هاشمیان ادامه داد: در ادامه کشمکش بر سر مالکیت و تفکیک این زمین‌ها، رئیس محترم قوه قضاییه در راستای اعمال ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری، رای صادر شده را غیرشرعی اعلام کرد و پرونده برای بررسی دوباره به شعبه اول دیوان عالی کشور ارجاع شد.

 

هاشمیان ادامه داد: دیوان عالی کشور پس از بررسی، رای شعبه پنجم دادگاه تجدیدنظر مازندارن را نقض کرد و به بازگرداندن این زمین‌ها به منابع طبیعی رای داد.

 

وی افزود: رای دیوان عالی قطعی است و پرونده برای ابلاغ به طرفین به دادگستری گرگان فرستاده شده است به این ترتیب پس از سه دهه، پرونده این زمین دو هکتاری بسته شد.
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: همه کارکنان قضایی که در این پرونده ذی نفع هستند، سال‌هاست بازنشسته شده‌اند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید