98070401 firefighter

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری گرگان مهدی قره قاشی: در حال حاضر یک نردبان به ارتفاع ۳۲ و بالابر به ارتفاع ۲۲ متر در گرگان وجود دارد که ساختمان های بالاتر از ۲۳ متر را نمی تواند، پوشش دهد.

 

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری گرگان با اعلام این خبر اظهار داشت: برابر مبحث سه مقررات ملی ساختمان، سیستم های ایمنی ساختمان (پله های اضطراری و سیستم های اعلام و اطفاء حریق) به آتش نشانی مرتبط است و مالکان تمامی ساختمان های بالای ۲۳ متر، برای گرفتن پروانه حتما باید به آتش نشانی مراجعه کنند.

 

وی با بیان این که نقشه ساختمان توسط سازمان مورد بررسی قرار می گیرد، افزود: این امر بعد از حادثه پلاسکو در تمامی استان های کشور الزامی شده است.

 

قره قاشی در خصوص نردبان های آتش نشانی شهرداری گرگان، گفت: در حال حاضر یک نردبان به ارتفاع ۳۲ متر و بالابر به ارتفاع ۲۲ متر در گرگان داریم و این دو دستگاه جوابگوی ساختمان های چهار الی پنج طبقه هستند اما ساختمان های بلند که عمدتاً ارتفاع آن ها بالاتر از ۲۳ متر است را نمی توانند پوشش دهند.

 

قره قاشی بیان کرد: به جهت این که هزینه خودروی نردبان دار بالا و حدود ۲۰ میلیارد تومان است برای تجهیز و تهیه آن مکاتباتی با استانداری انجام شده تا از ظرفیت ملی و استانی استفاده کنیم.

وی با بیان این که حادثه پلاسکو از جرقه و شعله کوچک شروع شد و در صورت داشتن سیستم اطفاء به راحتی قابل مهار بود، اضافه کرد: ما باید نگاه پیشگیرانه داشته باشیم و ساختمان های خود را به سیستم اعلام و اطفاء حریق تجهیز کنیم.

 

قره قاشی گفت: ۹۵ نیروی آتش نشان در گرگان مشغول فعالیت هستند و ۲۵ نیروی دیگر هم به زودی جذب آتش نشانی خواهند شد.

 

وی اظهارکرد: در شهری قرار گرفته ایم که به دلیل تنوع پدیده های طبیعی، در معرض حوادث مختلفی بوده و می توان گفت که بازوی قوی برای منابع طبیعی هستیم.

 

قره قاشی بیان کرد: برخی از معابر قدیمی شهر تنگ و باریک است و عبور خودروهای خدمات رسان به دشواری صورت می گیرد.

 

وی با بیان این که برای اطفاء آتش سوزی در این اماکن از شیرهای آتش نشانی استفاده می کنیم، گفت: در حال حاضر ۲۲ شیر هیدرانت آتش نشانی در گرگان وجود دارد که ۹ شیر در بافت قدیمی قرار گرفته است.

 

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری گرگان تصریح کرد: استاندارد جهانی رسیدن به محل حادثه بین سه الی پنج دقیقه است و نیروهای آتش نشانی گرگان هم در میانگین چهار دقیقه به محل حادثه می رسند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید