98050301

معاون وزیر راه: در بازدیدی که از عرصه‌های طبیعی حومه گرگان داشتم، پی بردم که تجاوز‌ها به حریم جنگل، باغات و اراضی کشاورزی، کمتر از سوی مردم معمولی بوده است. 

 

 فرزانه صادق مالواجرد امروز در گرگان با بیان این مطلب افزود:متاسفانه بیشتر این ساخت و ساز‌ها توسط افراد بانفوذ که باید مسئولیتشان حفاظت از این میراث باشد، اتفاق افتاده است.

وی خاطرنشان کرد: این جز شرمندگی برای همه برای نسل آینده ندارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد:، اما اینکه چه می‌خواهیم انجام بدهیم، در سال۱۳۹۵ شورایعالی شهرسازی و معماری، مشخصاً در خصوص روستای زیارت گرگان و ساخت و ساز‌های غیرمجازی که در گلستان اتفاق افتاد، مصوباتی داشته است.

قطعاً بازهم این موارد هم در این شورا و هم در ستاد مبارزه با زمین خواری مطرح خواهد شد تا مشکلاتی که باعث شده این تجاوزات ادامه پیدا کند، دقیق‌تر و شفاف‌تر بررسی شود و به نتیجه برسد که چگونه می‌توانیم راهکار‌هایی داشته باشیم تا دست اندازی‌ها از این به بعد ادامه نداشته باشد.
خانم صادق مالواجرد تاکید کرد:دست اندازی‌هایی هم که تا اکنون شده، بعضاً قطعاً باید قلع شود که در این خصوص هم باید تصمیماتی گرفته شود.

 

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی به همراه هیئتی از مشاوران دادستان کل کشور و معاون اول رئیس جمهور، رئیس دبیرخانه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، معاون سازمان حفاظت محیط زیست و رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور امروز از عرصه‌های طبیعی آسیب دیده حومه گرگان ازجمله روستا‌های زیارت و توشن، النگدره، ناهارخوران و سروش جنگل بازدید کردند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید