98041801

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: برای جلوگیری از زمین خواری زمین‌های منابع طبیعی حاشیه شهر گرگان این سند‌ها صادر شد.

 

هادی هاشمیان افزود: زمین در شهرک تالار گرگان قیمت بالایی دارد و ارزش زمین‌هایی که برای آن سند صادر شده است میلیارد‌ها تومان برآورد می‌شود.

 

هاشمیان افزود: با صدور این سند به نام منابع طبیعی، برای همه اسنادی که به نام افراد در محدوده‌ی این اراضی صادر شده بود، تعیین تکلیف می‌شود.

 

وی گفت: پس از صدور سند اراضی منابع صدور سند برای 20 هکتار زمین جنگلی حاشیه شهر طبیعی در شهرک تالار، کار بررسی نقشه‌های هوایی سایر اراضی منابع طبیعی و جانمایی این نقشه‌ها بر روی زمین، آغاز شده است تا پس از تهیه نقشه‌ی UTM، اسناد این اراضی نیز به نام منابع طبیعی صادر شود.

 

نقشه UTM یکی از مراحل ثابت هر اقدام ثبتی یا تغییر برای یک ملک است و از یک سیستم مختصات جهانی به وسیله عکس‌های هوایی یا جی پی اس‌های دوفرکانسه، سه فرکانسه یا به صورت جانمایی دستی تهیه می‌شود.

در نقشه UTM گوشه‌های زمین مورد نظر با دقت زیاد در حد میلیمتر بر روی کره زمین ثبت می‌شود.

 

هادی هاشمیان گفت:: پارسال نیز با تلاش دادگستری برای ۵۰ هکتار از زمین‌های منابع طبیعی از سمت فرهنگشهر تا شهرک سروش گرگان، به نام منابع طبیعی سند صادر شد.

 

او گفت: جانمایی نشدن و منطبق نبودن نقشه اراضی ملی بر روی نقشه‌های ثبت اسناد و املاک استان از علل دست اندازی به منابع طبیعی در استان و به ویژه در گرگان است و برای جلوگیری از ادامه تجاوز به این اراضی، پارسال کمیته ویژه‌ای با حضور مسئولان منابع طبیعی و اداره ثبت اسناد و املاک استان برای تهیه نقشه‌ی کاداستر تشکیل شد.

 

رییس کل دادگستری گلستان گفت: با تهیه‌ی نقشه‌ی UTM، یک بار برای همیشه پرونده‌ی زمین خواری و دست اندازی به اراضی ملی و منابع طبیعی در گرگان و بعد از آن در کل استان بسته می‌شود.

 

وی افزود: پس از تهیه نقشه UTM بهانه‌ای از دستگاه‌های اجرایی برای سهل انگاری در واگذاری و یا صدور سند زمین‌های ملی و منابع طبیعی به نام افراد، پذیرفته نیست و دستگاه قضایی به عنوان مدعی العموم با متخلفان برخورد می‌کند.

 

جنگل‌های اطراف گرگان بخشی از جنگل‌های هیرکانی است که جمعه گذشته در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار گرفت.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید