98041101

 

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: ۳۰ هزار و ۸۶۲ داوطلب گلستانی آماده حضور در آزمون سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور هستند.

مهدی کاشانی نژاد روز دوشنبه اظهار داشت: از این تعداد ۱۸ هزار و ۲۲۳ داوطلب زن و بقیه مرد هستند که در مجموع تعداد کنکوری های گلستان امسال در مقایسه با سال قبل ۱۱.۳۷ درصد بیشتر شد.
بگفته وی از مجموع شرکت کنندگان در آزمون سراسری امسال گلستان، دو هزار و ۱۸۱ نفر در گروه ریاضی، ۱۵ هزار و ۵۷۹ نفر در گروه تجربی، هفت هزار و ۵۷۳ نفر در گروه انسانی، سه هزار و ۹۶۴ نفر در گروه زبان و هزار و ۵۶۵ نفر در گروه هنر در گلستان با یکدیگر رقابت می کنند.
کاشانی نژاد اظهار داشت: شهر گرگان با ۹ هزار و ۲۹ داوطلب شامل پنج هزار و ۶۶۵ داوطلب زن و سه هزار و ۳۶۴ داوطلب مرد، دارای بیشترین کنکوری امسال استان گلستان است.
آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور ۱۳ و ۱۴ تیرماه برگزار می شود.
آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح و داوطلبان گروه آزمایشی هنر نیز بعد از ظهر پنجشنبه ۱۳ تیرماه و آزمون داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی صبح و داوطلبان گروه آزمایشی زبان های خارجی نیز بعد از ظهر جمعه ۱۴ تیر برگزار خواهد شد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید