261297 01

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در خصوص جمعیت بیکار استان گفت: در حال حاضر 70 هزار بیکار مطلق در استان وجود دارد.

 

به گزارش گرگان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی مدیر این اداره کل با تشریح عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود و بررسی بسترهای اشتغال در گلستان اعلام داشت: دولت در جهت حمایت از تولید و ایجاد اشتغال، طرح های زیادی را به اجرا درآورده است که ارائه تسهیلات روستایی و عشایری و فراگیر، کارورزی، مهارت آموزی در محیط کار واقعی، روستا تعاون و روستای بدون بیکار برخی از این طرح هاست.

وی تصریح کرد: در سال گذشته 19 هزار 200 نفر تعهد اشتغال استان بود که با ثبت اطلاعات 21 هزار 560 نفر در سامانه رصد، تحقق 110 درصدی اشتغال را شاهد بودیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان اضافه کرد: از ابتدای سال تاکنون 25 هزار و 40 نفر اشتغال در سامانه رصد ثبت شده است که براساس میزان تعهد ملی (21 هزار شغل)، 116 درصد تحقق را نشان می دهد و نسبت به تعهد استانی (30 هزار شغل)، 82 درصد محقق شد.

وی به تسهیلات اشتغالزای روستایی و عشایری اشاره و تصریح کرد: میزان ابلاغ استان از این تسهیلات 496 میلیارد تومان بود و در مرحله نخست 162 میلیارد تومان تخصیص پیدا کرد که تاکنون 261 میلیارد تومان تسهیلات را جذب و پرداخت کردیم که موجب ایجاد 5 هزار و 500 شغل شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید