18 09 97 01

عبدالرضا چراغعلی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستانگفت: پیگیر مصوبه ای هستیم تا ظرفیتها و امکانات مدارس استان، بعد از ساعات آموزشی در اختیار انجمن ها و گروههای مردم نهاد قرار بگیرد.

به گزارش گرگان خبر به نقل از پایگاه اینترنتی استانداری استان گلستان چراغعلی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهارکرد: این مصوبه الزام آور به جز مدارس، بخشی از امکانات دستگاههای دولتی استان را که امکان استفاده از آن وجود داشته باشد، شامل خواهد شد.

چراغعلی در ادامه گفت: دولت سیاستی را به منظور تأمین بخشی از کمبودهای مالی آموزش و پرورش پیش بینی کرده که بخش هایی از اماکن آنها که بلا استفاده است، تبدیل به احسن شده و از آنها درآمد زایی شود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری تصریح کرد: به همین منظور در استان گلستان 33 نقطه از املاک آموزش و پرورش کارشناسی شده که پس از اخذ مصوبه کمیسیون ماده 5 به عنوان بالاترین مرجع ساخت و ساز و معماری استان، اقدامات لازم در این خصوص صورت خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: بهره برداری از این اماکن به لحاظ معماری، باید به گونه ای باشد که مدارس و فضاهای آموزشی آنها هیچگونه آسیبی نبیند.

وی بیان کرد: در مبحث موضوعات اجتماعی ما چاره ای نداریم جز ترویج و آموزش موضوعات و آموزه های دینی اما مدبّرانه و با تکیه بر روش های نوین، همچنین آموزش هنر و ورزش، تا بحرانها و اهریمن آسیب های اجتماعی را که بر سر خانواده ها خیمه زده است، کمرنگ نماییم.

چراغعلی در انتهای افزود: شورای آموزش و پرورش استان بالاترین مرجع تصمیم گیری در حوزه تعلیم و تربیت است و جمعیت کثیری از معلمان، دانش آموزان و خانواده های آنها به مصوبات و خروجی آن چشم دوخته اند، بنابراین انتظار ما از مدیران دستگاههای عضو این است تا حضور پررنگ تری در جلسات شورا داشته باشند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید