82597920 71741872

 معاون در امور سیاست سرمایه گذاری و صنعتی استاندار استان منگستائو قزاقستان از آمادگی سرمایه گذاران این کشور برای سرمایه گذاری در بندر خشک اینچه برون در استان گلستان خبر داد.

 
به گزارش گرگان خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا، امیر ژانوف راخیمبک روز جمعه درجلسه هم اندیشی استفاده از ظرفیت های ریلی درحوزه بازرگانی که در ایستگاه راه آهن اینچه برون گنبدکاووس برگزار شد، اظهار داشت؛ ظرفیت های ایران بویژه در ایستگاه و بندر خشک اینچه برون مورد علاقه سرمایه گذاران بخش خصوصی قزاقستان است.

وی با اشاره به افتتاح خط آهن سه کشور قزاقستان - ترکمنستان و ایران در آذرماه 93 گفت: این خط آهن فرصت خوبی برای توسعه روابط سه کشور، بالاخص قزاقستان و ایران است. 
راخیمبک اضافه کرد: حجم مبادلات انجام شده بین سه کشور درحال حاضر به نیم میلیون تن در سال رسیده است که این رقم در دور نمای تعریف شده 20 ساله به 6 میلیون و 775 هزار تن می رسد.
وی تصریح کرد: افتتاح خط راه آهن بین سه کشور، نشانه دوستی و مودت بین این کشورها است و امیدواریم این خط آهن مبنای توسعه سه کشور باشد. 
معاون در امور سیاست و سرمایه گذاری و صنعتی استان منگستائو قزاقستان با تبریک انتخاب مجدد دکتر روحانی به ریاست جمهوری گفت: انتخابات در ایران خوب، عالی و متمدنانه برگزار شد.
وی با ابراز همدردی نسبت به حوادث تروریستی 17 خرداد در ایران افزود: مشابه این حوادث در قزاقستان نیز اتفاق می افتد که امیدواریم دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم. 
راخیمبک اضافه کرد: توسعه روابط تجاری و اقتصادی بین کشورهای منطقه از راه های جلوگیری از حوادث تروریستی است.
وی با تاکید برضرورت فراهم کردن زیرساخت های سرمایه گذاری در بندرخشک اینچه برون تصریح کرد: قزاقستان آماده پذیرش سرمایه گذاری شرکت های ایرانی بویژه در امور زیرساختی است.
وی همچنین با استقبال از توسعه روابط دو استان گلستان و منگستائو ابراز امیدواری کرد: راه اندازی قطار مسافربری بین گلستان و اکتائو قزاقستان نیز در آینده ای نزدیک محقق شود
به گزارش ایرنا در این جلسه ربیعی معاون استاندار گلستان، مدیرکل راه آهن شرق 2، رئیس اتاق بازرگانی گلستان، مدیرکل گمرکات گلستان و هیات قزاقستانی حضور داشتند. 
گمرک اینچه برون در حدود 80 کیلومتری شمال شهرستان گنبدکاووس و در مرز ایران و ترکمنستان واقع شده این گمرک علاوه بر اینکه محل ورود راه آهن قزاقستان - ترکمنستان - ایران به کشورمان است، محل احداث بندر خشک نیز برای توسعه مبادلات تجاری با کشور های منطقه نیز می باشد. 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید